Lietuvos banke pristatytos momentinių mokėjimų galimybės
Vos keletą sekundžių truksiantys mokėjimai leis akimirksniu pervesti pinigus ir atvers naujas galimybes atsiskaitant prekybos centre, už pristatymą į namus, turguje bei kitose prekybos vietose. Siekdamas, kad Lietuvos gyventojus ir verslo atstovus greičiau pasiektų nauji, patogūs, pažangūs bei patikimi mokėjimo būdai, Lietuvos bankas ketvirtadienį suorganizavo susitikimą ir aptarė momentinių mokėjimų galimybes rinkos dalyviams.
„Realu, kad per artimiausius kelerius metus Lietuvoje bus pradėti plačiai naudoti nauji momentiniai mokėjimų būdai. Šiandien su rinkos dalyviais aptarsime šiai paslaugai teikti reikalingos infrastruktūros ypatumus“, – susitikimo pradžioje teigė Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.
Renginyje Lietuvos banko atstovai pristatė momentinių mokėjimų paslaugos iniciatyvas Europos Sąjungoje, pagrindinius Europos mokėjimų tarybos rengiamos momentinių mokėjimų schemos SCT Inst aspektus ir aptarė šiai paslaugai teikti reikalingos infrastruktūros ypatumus. Susitikime tarptautinės kompanijos NETS atstovai pasidalijo savo patirtimi diegiant momentinių mokėjimų paslaugą Danijoje ir Italijoje.
Lietuvos bankas skelbia, kad šiuo informaciniu susitikimu tęsiama Lietuvos banko pradėta vieša konsultacija dėl Nacionalinės mokėjimų strategijos projekto, kuriame numatoma plataus užmojo mokėjimų rinkos plėtra. Tikimasi, kad, įdiegus strategijoje siūlomas priemones, Lietuvos gyventojai bus skatinami atsiskaityti elektroninėmis priemonėmis, o elektroninių mokėjimo operacijų skaičius, tenkantis vienam gyventojui, padidės daugiau kaip du kartus – nuo 145 operacijų (2015 m.) iki 300 operacijų (2020 m.).
Dėl Nacionalinės mokėjimų strategijos projekte siūlomų priemonių pakviestos pareikšti nuomonę valstybės institucijos, universitetai ir mokslininkai, verslo asociacijos, mokėjimų rinkos dalyviai. Rugsėjo 15 d. Lietuvos bankas surengs viešą diskusiją dėl Nacionalinės mokėjimų strategijos tikslo, krypčių ir priemonių, skelbiama Lietuvos banko pranešime.
Visuomenė ir visos suinteresuotosios grupės savo nuomonę dėl Nacionalinės mokėjimų strategijos projekto kviečiamos išsakyti iki 2016 m. rugsėjo 30 d. Pasibaigus konsultacijai Lietuvos bankas paskelbs apibendrintą gautų komentarų ataskaitą.