Kredito unijų narius vienija skirtingos lojalumo programos!

Sukurti pridėtinę vertę esamam klientui ir išlaikyti kliento lojalumą – tai vienas iš iššūkių kiekvienam verslui.  Kaip lojalumą skatina kredito unijos? Ko gali tikėtis ne tik būsimi, bet ir esami nariai? Į šiuos klausimus savo skirtingomis programomis sutiko pasidalinti Raseinių kredito unija ir Kaune įsikūrusi Akademinė kredito unija.

Kredito unijos lojalumo programa „Raseiniškiai“ subūrė per 6 tūkst. gyventojų

 Raseinių kredito unijos inicijuotos lojalumo programos „Raseiniškiai“ dėka,  unijos nariai daugiau nei vienerius metus naudojasi nuolaidų kortele su lūšies atvaizdu. Dėl šios programos unijos vardą žino tiek miesto gyventojai, tiek kitų unijų nariai, todėl šią idėją galima drąsiai vadinti geruoju pavyzdžiu.

Pernai metais Raseinių kredito unijos naudų ir nuolaidų programa „Raseiniškiai“ kaip unikali iniciatyva buvo pristatyta VšĮ „Versli Lietuva“ organizuotame internetiniame seminare „Praktinis marketingas: kaip neprarasti pinigų“. Raseinių kredito unijos administracijos vadovės Birutės Žiūraitienės teigimu, mintis sukurti programą kilo norint suvienyti Raseinių krašto žmones ir vietos verslininkus: kad ir vieni, ir kiti pajustų realią naudą.

„Siekiame, kad mūsų kraštas klestėtų ir naujų iniciatyvų dėka būtų žinomas Lietuvos mastu, – teigė B. Žiūraitienė. – Šiuo metu turime dvidešimt šešis programos partnerius, nuolat sulaukiame gerų atsiliepimų. Esame teiravęsi jaunų žmonių, ką jie žino apie Raseinių kredito uniją – buvome nustebę, kad pastarosios vardas girdėtas būtent dėl „Raseiniškio“ programos“.

Paklausta, kodėl kortelėje vaizduojama lūšis, finansinės institucijos administracijos vadovė atkreipė dėmesį, jog šis gyvūnas yra Raseinių rajono savivaldybės herbe.  „Simboliška, kad LR Raseinių r. sav. herbą patvirtino 2002-aisiais – tais pačiais metais, kai buvo įkurta ir Raseinių kredito unija, – pasakojo B. Žiūraitienė. – Vietos gyventojams lūšies atvaizdas yra artimas, todėl pasitelkėme jį lipduku žymėdami programoje dalyvaujančias prekybos bei paslaugų vietas“.

 

Nors „Raseiniškio“ programa apima tik Raseinių kredito uniją, jos administracijos vadovė patikino nenustebsianti, jei panašūs projektai būtų pradėti vystyti ir kituose Lietuvos miestuose. „Raginame savo narius naudotis „Raseiniškio“ naudų bei nuolaidų kortele ir siekiame, kad mūsų unija būtų pasitikima“, – sakė B. Žiūraitienė.

Moteris pridūrė, kad iki gruodžio 19 d. vykdoma programos „Raseiniškiai“ aktyvinimo kampanija „Auksinis raseiniškis“. Kampanijos esmė – pasinaudojus „Raseiniškio“ kortele pas partnerius arba pasidėjus terminuotą indėlį Raseinių kredito unijoje ir užsiregistravus loterijos dalyviu, galima laimėti partnerių įsteigtų dovanų kuponų ir pagrindinius prizus – Raseinių kredito unijos įsteigtus du investicinius aukso luitus.

Raseinių gyventojus vienijanti unija yra viena stipriausių Lietuvoje pagal narių skaičių, pelną bei kitus rodiklius, o 2013 m. buvo pripažinta Metų unija. Unijos narių skaičius auga kasmet, paskolų išduota už daugiau nei 56 mln. litų, o turtas vertinamas 77 mln. Lt. Raseinių kredito unijos skyriai veikia Raseiniuose, Ariogaloje, Viduklėje ir Šiluvoje.

AKU premijų sistema: į naudą keičiami taškai

Tuo tarpu Kaune esanti Akademinė kredito unija (AKU) savo narius skatina naudotis Premijų sistema, leidžiančia sukauptus taškus panaudoti įvairioms nuolaidoms gauti.

„Premijų sistemą sukūrėme norėdami užmegzti dar stipresnį ryšį su savo nariais, suteikti realią galimybę pajausti narystės unijoje naudą, – sakė Gitana Jasėnienė, AKU administracijos vadovė. – Be to, siekiame, kad nuolat didėtų narių aktyvumo, t.y., naudojimosi Akademinės kredito unijos paslaugomis, procentas“.

Sistemos kūrimas nuo idėjos užgimimo iki realizavimo užtruko apie 3 mėn. Kūrybinis procesas prasidėjo 2013 m. kovo mėn., o gegužę Akademinės kredito unijos nariai jau buvo supažindinti su naująja programa.
Kiekvienas narys premijų taškus gali kaupti trimis būdais: gauti tam tikrą taškų kiekį už buvimą kredito unijos nariu, už naudojimąsi AKU paslaugomis (pvz. pasiimant paskolą, padedant indėlį, užsisakant mokėjimo kortelę) ir už naujai į kredito uniją atvestą asmenį. Šiuo metu Akademinės kredito unijos nariais yra 4700 žmonių.
„Panaudoti sukauptus premijų taškus galima įvairiai, taigi kiekvienas gali surasti jam tinkamiausią variantą: gauti nuolaidą paskolos palūkanoms ar sutarties mokesčiui, priedą indėlių palūkanoms, nemokamai išsigryninti sąskaitoje esančias lėšas. Taip pat sukauptus taškus galima išmainyti į suvenyrus: rankšluostį, krepšį, rašiklį ar marškinėlius“, – pasakojo G. Jasėnienė.

AKU administracijos vadovės teigimu, tam, kad visi nariai aktyviai naudotųsi Premijų sistema, reikia laiko. Kadangi Premijų sistema gyvuoja šiek tiek daugiau, nei vienerius metus, kol kas mažiau, nei 10 proc. narių yra aktyvūs šios sistemos dalyviai.

„Kuo toliau, tuo daugiau narių supranta Premijų sistemos naudą, tačiau nemaža kredito unijai priklausančiųjų dalis šiuos taškus mieliau kaupia ateičiai motyvuodami tuo, kad jais pasinaudos tik labai prireikus, – atskleidė G. Jasėnienė. – Kadangi šį projektą sukūrėme ir įgyvendinome Akademinėje kredito unijoje, taškus kaupti ir panaudoti galima tik šioje unijoje“.